چرا گربه ها سرپرستشان را نیمه شب بیدار می کنند؟!

به نام خدا
5 صبح شد!! وقت بیدار شدنه!

unnamed

قطعا صدای میو میوی گربه در طول روز یکی از خوش آهنگ ترین صداها برای اعضای خانواده اوست، امّا اینکه وقتی غرق در خوابیم، آن هم نزدیک صبح، گربه مان شروع به میو میو با صدای بلند کند نه تنها این صدا خوشایند ما نخواهد بود بلکه قطعا به این فکر خواهیم کرد که علت این کار چیست و چطور می توانیم جلوی تکرار مداوم آن را بگیریم.

پیش از هر چیز باید بدانید که گربه ها موجوداتی Crepuscular هستند و به طور ذاتی مایل به فعالیت در اواخر شب و صبح زود می باشند. اما میزان این فعالیت در مورد گربه های خانگی تحت تاثیر فاکتورهای بسیاریست که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد:

گربه ها بسته به شرایط محیطی نحوه فعالیتشان را در طول روز برنامه ریزی میکنند و همه کارها طبق برنامه انجام می شوند.

  • اینکه محیط زندگی گربه شامل چه آیتمهایی باشد و به چه میزان پاسخگوی نیازهای او باشد، قطعا در میزان فعالیت او اثرگذار خواهد بود و سرو صدا کردن در نزدیکی صبح را تحت الشعاع قرار خواهد داد.
  • حتی تعداد گربه ها یا حیوانات خانگی که در یک خانه با گربه شما زندگی می کنند و میزان رضایت گربه شما از ارتباط با آنها نیز می تواند اثرگذار باشد.
  • ساعاتی که افراد خانواده خارج از خانه سپری می کنند و گربه را تنها می گذارند فاکتور مهم دیگری است که می تواند این رفتار را در گربه ها تحت تاثیر قرار دهد.
  • اینکه گربه شما چقدر دسترسی به خارج از خانه داشته باشد، و به تراس یا حیاط گردش کند نیز می تواند عامل بسیار مهمی در بروز رفتارهای Crepuscular باشد.
    حال اگر گربه شما هم چنین عادتی دارد می توانید با دامپزشک متخصص ما در زمینه رفتارشناسی وقت مشاوره بگیرید تا نحوه صحیح مدیریت این رفتار را به شما آموزش دهند.
    دکتر بهاره آقابیگی-دامپزشک
1 Likes