همه چیز درباره خمیر مالت

آیا مصرف مالت برای گربه ها واجب است؟

گربه ها چه مو بلند باشند و چه موبلند، به علت تمایل ذاتی آنها به پاکیزگی و اینکه زمان زیادی را به مرتب و تمیز کردن موها اختصاص می دهند و موهای زیادی را به دستگاه گوارش خود می فرستند لازم است از مالت استفاده شود تا این موها به صورت گلوله مویی موجب انسداد دستگاه گوارش نشوند.

بنابراین در گربه های مو کوتاه به دفعات کمتر و در مورد گربه های مو بلند به دفعات بیشتر نیاز است که مالت مصرف شود.

از چه سنی باید به آنها مالت داد؟

از شش ماهگی که خز بچگی بدن گربه ها شروع به جایگزینی با خز بزرگسالی می کند (6 تا 12 ماهگی زمان جایگزینی خز بدن است) بهتر است مالت استفاده شود چرا که لیسیدن پوشش بدن در دوره ریزش مو می تواند برای آنها دردسر ایجاد کند.

چه میزان باید مالت مصرف شود؟

میزان مصرف مالت:

گربه های موکوتاه:

در هر وعده به اندازه یک بادام یا فندق (البته چنانچه گربه شما به مصرف خمیر مالت علاقه نشان می دهد مشکلی ندارد کمی بیشتر هم به او مالت بدهید) کفایت می کند که دو بار در هفته باید در اختیار او قرار گیرد.

گربه های مو بلند:

گربه های مو بلند به میزان بیشتری مالت نیاز دارند. 4 بار در هفته در حالت عادی باید به او مالت داد اما در دوره ریزش مو باید این میزان را بیشتر کرد و حتی روزانه به او مالت خوراند.

در صورتی که از مصرف مالت امتناع می کند چه کار باید کرد؟

کافیست کمی از مالت را روی دست یا پای گربه تان بمالید تا به منظور تمیز کردن بدنش آنها را لیس بزند و ببلعد.

مالت ایرانی بخریم یا خارجی؟

مالت در کل محصول پیچیده ای نیست و به سادگی قابل تولید می باشد بنابراین ایرانی یا خارجی بودن می تواند از درجه اهمیت کمتری برخوردار باشد اما آنچه بسیار حائز اهمیت می باشد طعم مالت است که ممکن است در محصولات خارجی نسبت به محصولات ایرانی متفاوت باشد و بهتر است در صورتی که گربه شما بد غذا و حساس است از نمونه های خارجی استفاده شود.

اگر گربه شما نسبت به خوردن گیاهان آپارتمانی علاقه نشان میدهد این یکی از علائمی است که نشان می دهد او نیاز به پاکسازی دستگاه گوارش خود از گلوله های مویی دارد و باید برای او مالت تهیه کنید.
دکتر بهاره آقابیگی- دامپزشک

1 Likes