آیا می توانم از آینه برای سرگرم کردن طوطی ام استفاده کنم؟!

به نام خدا

آیا آینه اسباب بازی مفیدی برای پرنده ها می باشد یا خیر؟!

image

اگر سرپرست یک طوطی باشید قطعا می دانید که طوطی ها نیازمند اسباب بازی های بسیاری برای پر کردن وقت خود در طول روز هستند و بنابراین لازم است اطراف آنها را با وسایل و اسباب بازی های مناسب و متنوع تجهیز نمایید.

مطمئنا فروشگاه های محصولات حیوانات خانگی و پرنده فروشی ها دامنه انتخاب متنوعی را در اختیار شما قرار می دهند اما درمیان اسباب بازی ها شما باید بدانید کدام انواع آنها می تواند برای پرنده شما خطرناک باشند. در صورتی که از فروشگاه های تخصصی حیوانات خانگی اسباب بازی ها را تهیه کنید قطعا متوجه می شوید که بسیار تخصصی تر خواهند بود و آینه در میان این اسباب بازی ها جایگاهی ندارد. برعکس آنچه که در پرنده فروشی های محلی به وفور دیده می شود.

image

آینه یکی از خطرناکترین وسایلی است که ممکن است در اختیار طوطی سانان قرار گیرد. طوطی ها به صورت جمعی و در کلونی های بزرگ زندگی می کنند بنابراین زمانی که به عنوان یک حیوان خانگی وارد خانه شما می شوند بسیار نیازمند توجه و محبت از سوی سرپرستشان خواهند بود تا جای خالی همنوعان را برایشان پر کند همچنین لازم است ساعات زیادی از روز را صرف بازی با اسباب بازی هایش نماید. اما زمانی که شما مدت زمان طولانی طوطی خود را در مقابل یک آینه تنها می گذارید اتفاق تلخ این است که او انعکاس تصویر خود در آینه را یک طوطی دیگر می پندارد و شروع به برقراری ارتباط با او میکند. ممکن است زمان زیادی را طوطی شما در مقابل آینه صرف کند تا بلکه بتواند توجه طوطی مقابل را که در اصل خود اوست، جلب نماید و همدمی برای خود بسازد. اما هرچه طوطی شما تلاش بیشتری می کند پاسخ کمتری دریافت می کند و به زودی احساس افسردگی شدید و نا امیدی بر او غلبه خواهد کرد.

نتیجه چنین حالات روحی در پرنده شما بروز عوارضی است که ممکن است جبران ناپذیر باشند و یا درمان آنها بسیار زمان بر باشد. بنابراین حتی اگر در داخل قفس پرنده خود آینه قرار نداده اید اما آینه ای در نزدیکی محل استراحت او که همان قفسش می باشد وجود دارد در اسرع وقت فاصله مناسبی را با آینه ایجاد نمایید به طوری که او نتواند انعکاس تصویر خود را در آینه ببیند.

به خاطر داشته باشید که طوطی هایی که تفریح زیادی ندارند و زمان زیادی را در مقابل آینه با دوست خیالی خود در حال وقت گذراندن هستند بسیار در معرض پرکنی می باشند و این پرکنی تا جدا کردن آخرین پرهایی که پرنده شما می تواند با نوک خود جدا نماید ادامه پیدا خواهد کرد و درمان آن مستلزم صرف زمان و هزینه بالایی خواهد بود.
دکتر بهاره آقابیگی - دامپزشک

استفاده از آینه به‌عنوان درب کمد دیواری فضای اتاق شما را بزرگ‌تر و روشن‌تر جلوه خواهد داد و به همین دلیل هم برای اتاق‌خواب‌های کوچک استفاده از این نوع کمدها بیش‌تر پیشنهاد می‌شود. البته لازم به ذکر است که ایده کمد دیواری با درب آینه‌ ریلی برای کمدهای راهروها هم کاملاً قابل‌استفاده لوده و فضای شما را از حالت کمدی و یکنواخت خارج می‌کند.

همچنین قابل‌انکار نیست که ترکیب آینه و چوب هم برای این کمد دیواری‌ها می‌تواند بسیار جذاب بوده و جلوه‌ی خاصی را به کمد دیواری می‌دهد. کمد دیواری‌های آینه‌ای دارای طراحی مدرنی بوده و به هر سبکی که در خانه‌ها کار شوند زیبایی و جلوه‌ی قابل توجه‌ای را به فضا می‌دهد. درواقع کمد دیواری آینه‌ای یکی از انواع کمد دیواری مدرن محسوب شده که می‌تواند به تکمیل چیدمان مدرن خانه هر نوع خانه‌ای کمک کند.