نگهداری از دو گربه بسیار آسان تر از یک گربه است!

به نام خدا

نگهداری از دو گربه بسیار آسان تر از یک گربه است!

اگر مایل به قبول سرپرستی یک گربه هستید خوب است بدانید که نگهداری از دو گربه بهتر از یک گربه است. چرا؟ به دلایل زیر:
1- یک گربه نیازمند برقراری ارتباط با همنوع خود می باشد. قطعا بازی کردن و کشتی گرفتن با یک همنوع برای گربه تان بسیار جذاب تر از بازی کردن با شما خواهد بود چراکه گربه ها معمولا در کلونی هایی با چند خواهر و برادر زندگی می کنند وبنابراین بسیاری از رفتارهای اجتماعی و گونه ای را در ارتباط با یکدیگر آموزش می بینند.
2- زمانی که بیرون از منزل هستید گربه شما احساس تنهایی نخواهد کرد بنابراین با خیال راحت تری می توانید ساعات بیشتری او را با همبازی اش در خانه تنها بگذارید.
3- گربه شما اجتماعی و خوش اخلاق تر خواهد شد چراکه در تعامل با همنوع خود آموزش می بیند که صبور باشد و بازی با همنوع به او روحیه بهتری میبخشد
4- گربه های بد غذا در ارتباط با یک گربه دیگر به خوردن غذا تشویق می شوند. حتی ممکن است از سر لجبازی و حسودی شروع به خوردن غذا کنند تا از گربه دیگر عقب نمانند.
اما اگر قصد دارید دو گربه داشته باشید دانستن این نکات بسیار ضروری می باشد:
1- گربه ها باید در سنین کودکی با یکدیگر آشنا شوند چراکه ممکن است در بزرگسالی پذیرش یک عضو دیگر را در خانواده خود نداشته باشند و آنقدر به زندگی با شما به عنوان تنها گربه که در مرکز توجه بوده است عادت کرده باشند که حتی آوردن یک گربه دیگر سبب بروز اختلالات رفتاری، حسادت های مخرب و حتی بیماری های جسمی شود.
2- گربه ها از دو جنس مختلف تمایل بیشتری به برقراری ارتباط با یکدیگر دارند بنابراین در انتخاب خود می توانید این موضوع را لحاظ کنید.
3- توجه بیش از حد به یک گربه و بی توجهی به دیگری می تواند سبب بروز اختلالات رفتاری شود بنابراین دقت کنید که توجه و رسیدگی بین هر دو گربه به میزان یکسانی تقسیم شود
4- تعداد ظروف آب و غذا و تعداد توالتها می بایست در حالتی که دو گربه دارید افزایش یابد. به عنوان یک قاعده در نظر داشته باشید که تعداد توالت ها برابر تعداد گربه ها+1 می باشد. یعنی با داشتن دو گربه شما به سه ظرف خاک نیاز خواهید داشت.
دکتر بهاره آقابیگی- دامپزشک