استحمام در عروس هلندی به چه صورت است؟

به نام خدا

استحمام عروس هلندی

عروس هلندی ها علاقمند هستند به طور روتین استحمام کنند. اما این بدان معنا نیست که شما مجاز هستید آنها را بشویید!

بلکه عروس هلندی ها خودشان در صورتی که احساس نیاز به دوش گرفتن داشته باشند به راحتی خودشان را در وان آبی که برایشان فراهم کرده اید می شویند.

به منظور فراهم کردن یک حمام مناسب برای عروس هلندیتان کافیست موارد زیر را رعایت و تهیه نمایید:

  • یک ظرف با عمق و دهانه مناسب که عروس هلندیتان بتواند خودش را به سادگی در آن بشوید فراهم کنید و ظرف را تا نیمه از آب بدون کلر و ولرم پر کنید ( آب تصفیه شده می تواند مناسب تر باشد و یا اینکه آب را در محیط بگذارید تا کلر آن از بین برود و بعد در اختیار پرنده خود قرار دهید)

image

  • در صورتی که پرنده شما علاقمند است زیر جریان آب قرار گیرد و خودش را بشوید می توانید به او اجازه دهید که زیر جریان آب شیر سینک ظرفشویی که به میزان کم باز شده است و دمای آب ولرم است خودش را استحمام کند. پس از اتمام شست و شو او را در قفس یا محل استراحتش قرار دهید تا به پرهایش رسیدگی کند و خودش را خشک نماید.

  • روش بعدی اسپری کردن آب است. شما می توانید از یک اسپری آب افشان استفاده کنید. برای این کار توجه داشته باشید که اسپری با آب ولرم پر شده باشد و به طور مستقیم و با شدت به سمت پرنده آب پاشیده نشود. بهتر است آب را به سمت بالا اسپری کنید و اجازه دهید قطرات ریز آب به صورت مه روی سر پرنده ببارد و سپس به او اجازه دهید تا خودش را در محل استراحتش مرتب کند.

نکات مهم درباره استحمام:

  • زمان مناسب برای استحمام پرنده شما صبح است. بهتر است صبح خیلی زود نباشد و هوا کمی گرم تر شده باشد. در صورتی که صبح استحمام کند فرصت کافی برای رسیدگی به پرها خواهد داشت و ظهر در آفتاب ملایم می تواند خودش را خشک و مرتب نماید.
  • از قرار گرفتن پرنده در طول استحمام در مقابل کوران هوا، پنجره و کولر خودداری نمایید
  • تاکید می شود تا حد امکان خودتان عروس هلندیتان را استحمام نکنید، از شامپو و سایر شوینده ها نیز استفاده نکنید چراکه چربی مفید روی پرها از بین خواهد رفت و شکنندگی پرها افزایش خواهد یافت.
  • اجازه دهید تا پرنده پس از استحمام خودش را خشک کند و به پرها رسیدگی کند و به هیچ عنوان از سشوار یا حوله برای خشک کردن او استفاده نکنید.
    دکتر بهاره آقابیگی-دامپزشک