میکروچیپ چیست و تفاوت آن با ردیاب gps چیست؟

به نام خدا

میکروچیپ چیست و تفاوت آن با ردیاب GPS چیست؟

image

اگر حیوان خانگی خود را بیمه کرده باشید و یا او را به یک سفر خارج از کشور برده باشید به طور قطع میبایست میکروچیپ برای او تزریق شده باشد. اما میکروچیپ چیست و حاوی چه اطلاعاتیست؟

میکروچیپ یک تراشه فلزی کوچک به اندازه تقریبی یک دانه برنج است که به طور معمول در زیر پوست ناحیه بین دو کتف تزریق می شود و به صورت مادام العمر زیر پوست باقی می ماند.

image

به منظور تسهیل خروج تراشه میکروچیپ به زیر پوست معمولا سوزن سرنگ های تزریق قطور تر از سرنگ های معمولی است و این موضوع گاه برای سرپرست حیوانات خانگی عجیب و ناخوشایند به نظر میرسد. اما به علت تیزی سر این سرنگ ها بدون مشکل به پوست وارد می شوند و تراشه وارد فضای زیر پوستی می شود.

این تراشه فلزی حاوی اطلاعاتی است که در فرم مخصوص میکروچیپ توسط شما و دکتر دامپزشک حیوان خانگی شما تکمیل شده است. این اطلاعات برای درج در سیستم جهانی میکروچیپ ارسال خواهد شد و حیوان شما در هر گوشه از جهان که باشد با مشخصات درج شده در تراشه کوچک زیر پوستش شناخته می شود.

این تراشه حاوی اطلاعاتی است که به نوعی شناسنامه حیوان خانگی شما به حساب می آید و شامل نام و سن او ، نام سرپرست اصلی او و اطلاعات درمانی و واکسیناسیون او می باشد.

این تراشه به هیچ عنوان نمی تواند موقعیت مکانی حیوان خانگی شما را مشخص کند و کاملا با GPS ها یا همان ردیاب ها متفاوت است. بنابراین، تصور اینکه در صورت گم شدن حیوان خانگیتان با ردیابی میکروچیپ او می توانید به موقعیت مکانی او پی ببرید تصور اشتباهی است که گاها در مورد میکروچیپ ها متصور میشود.

خواندن اطلاعات مندرج در میکروچیپ به وسیله دستگاه به خصوصی امکان پذیر است که در اختیار مراکز درمانی دامپزشکی می باشد.

image

پس از نصب میکروچیپ یک برچسب حاوی بارکد در شناسنامه حیوان خانگی شما درج می شود که این بارکد حاوی اطلاعات مندرج در فرم تکمیل شده از جانب شما و ثبت شده در تراشه می باشد و لازم است با هر بار تعویض شناسنامه این برچسب به شناسنامه جدید منتقل شود.