میزان غذای خشک مصرفی برای بچه گربه ها و گربه بالغ چه مقدار در روز می باشد؟

در صورتی که از غذاهای تجاری برای تغذیه حیوان خانگی خود استفاده می کنید می بایست این نکته را بدانید که هر شرکت تولید کننده غذا جدولی را بر روی بسته بندی غذای خشک و حتی غذاهای کنسروی و تر درج می کند که تعداد دفعات مصرف در روز و میزان آن غذا در هر وعده را مشخص کرده است.

این جدول ممکن است از یک غذا به غذای دیگر و از تولیدات یک کارخانه به کارخانه دیگر متفاوت باشد بنابراین بهترین مرجع برای شما جدول درج شده بر روی بسته بندی و یا جداول درج شده در سایت کارخانه تولید کننده


جدول درج شده بر روی غذای خشک برند Hills

اما چنانچه غذایی را به صورت فله تهیه کرده اید و به جدول روی بسته بندی دسترسی ندارید می توانید از سایت کارخانه تولید کننده به جدول آن دسترسی پیدا کنید و یا از دستورالعمل زیر استفاده نمایید.

در وهله اول مهم است غذایی که تهیه کرده اید تا چه اندازه غذای با کیفیتی باشد. این بدان معناست که چه میزان پروتئین و کالری بدن حیوان خانگی شما را تامین می کند.

در صورتی که غذایی که تهیه کردید میزان پروتئین بالایی داشته باشد یک سوم تا یک دوم پیمانه در روز می تواند نیازهای گربه بالغ شما را تامین کند.

معمولا غذاهای با کیفیت و میزان پروتئین مناسب دارای 500 کیلوکالری به ازاء هر 300 گرم غذای خشک می باشند.

به طور تقریبی برای گربه ای با وزن 5 کیلوگرم در روز به 300 کیلوکالری انرژی نیاز است.

بچه گربه ها:
پس از 8 هفتگی بچه گربه ها می توانند غذای خشک مخصوص بچه گربه بخورند. وعده های غذایی برای بچه گربه ها باید بیشتر باشد و می توانند 4-5 وعده در روز غذا بخورند که در هر وعده در صورت مصرف غذای خشک می تواند به میزان یک سوم تا سه چهارم پیمانه باشد. اما در مورد غذاهای کنسروی و تر از هر نوع به میزانی که سیر شود می توانید در اختیارش قرار دهید.
دکتر بهاره آقابیگی -دامپزشک

1 Likes

سوال همیشگی! عالی و جامع

1 Likes